Compare
Activity 885
| Category | Desktop |
| Topic | Affordable 3D scanning |
| Technology | Structured light |
| Max. resolution | - |
| Country | - |
Price
Approximate starting prices based on supplier-provided information and public data. Prices may vary by region, over time and do not include additional products or services (taxes, shipping, accessories, training, installation, ...).
upon request
Description
smart optics Activity 885 overview
The Activity 885 is a affordable 3D scanner produced by smart optics.
The Activity 885 smart optics uses the structured light technology.
smart optics Activity 885 price
Please contact us to get a quote.
Technical specifications
General |
|
|---|---|
| Model | Activity 885 |
| Brand | smart optics |
| Price
Approximate starting prices based on supplier-provided information and public data. Prices may vary by region, over time and do not include additional products or services (taxes, shipping, accessories, training, installation, ...).
|
upon request |
| Release date | - |
| Country | - |
| Status | discontinued |
| Category | Desktop |
| Topic | Affordable |
| Technology | Structured light |
| OS compatibility | Microsoft Windows |
Performance |
|
|---|---|
| Max. resolution | - |
| Max. accuracy | 0.006 mm |
| Volumetric accuracy | - |
| Acquisition speed | - |
Hardware |
|
|---|---|
| Dimensions | 490 × 430 × 440 mm |
| Weight | 32 kg |
Features |
|
|---|---|
| Texture/Colors | - |
| Wireless | - |
| Robotic arm | - |
| Enclosed | - |
Connectivity |
|
|---|---|
| USB | |
| Wifi | - |
| Bluetooth | - |
| SD card | - |
| Ethernet | - |
English
Français
