Compare
Compact S5 Macro
Polyga
Product data validated by the manufacturer.
Price
Approximate starting prices based on supplier-provided information and public data. Prices may vary by region, over time and do not include additional products or services (taxes, shipping, accessories, training, installation, ...).
upon request
Description
Polyga Compact S5 Macro overview
The Compact S5 Macro is a 3D scanner produced by Polyga, a manufacturer based in Canada.
The Compact S5 Macro Polyga uses the structured light technology.
Polyga Compact S5 Macro price
Please contact us to get a quote.
Technical specifications
General |
|
|---|---|
| Model | Compact S5 Macro |
| Brand | Polyga |
| Price
Approximate starting prices based on supplier-provided information and public data. Prices may vary by region, over time and do not include additional products or services (taxes, shipping, accessories, training, installation, ...).
|
upon request |
| Release date | 2024 |
| Country | Canada |
| Status | Available |
| Category | Desktop |
| Topic | |
| Technology | Structured light |
| OS compatibility | - |
Performance |
|
|---|---|
| Max. resolution | 0.021 mm |
| Max. accuracy | 0.005 mm |
| Volumetric accuracy | - |
| Acquisition speed | - |
Hardware |
|
|---|---|
| Dimensions | 168 × 160 × 68.5 mm |
| Weight | - |
Features |
|
|---|---|
| Texture/Colors | |
| Wireless | - |
| Robotic arm | |
| Enclosed | - |
Connectivity |
|
|---|---|
| USB | |
| Wifi | - |
| Bluetooth | - |
| SD card | - |
| Ethernet | - |
English
Français